Uncategorized

COACHING – czym jest coaching i kiedy współpraca z coachem może być potrzebna?

Za początek coachingu uznaje się rok 1974, kiedy ukazała się książka Tima Gallweya „Tenis wewnętrzna gra”. Autor podzielił się ze światem rewolucyjnym poglądem, iż najlepszym sposobem pomocy w osiąganiu sukcesu nie jest dawanie rad, ale zadawanie odpowiednich pytań. Dla mnie jest to podstawowe założenie mojej pracy i w zasadzie taka definicja coachingu dobrze wyjaśnia czym coaching jest, a czym nie jest.

  1. Coaching jest procesem, w trakcie którego klient odpowiada na pytania zadane przez coacha.
  2. Klient sam tworzy odpowiedzi na pytania, sam najlepiej wie czego mu potrzeba, sam najlepiej rozumie swój problem i wie gdzie szukać rozwiązania.
  3. Coach nie zna odpowiedzi, nie ma dostępu do przemyśleń swojego klienta. Towarzyszy w procesie, ale jego najważniejsza rola to zadać dobre pytanie, w odpowiednim momencie i czekać.
  4. Coach nie jest ekspertem w dziedzinie, w której chce się rozwijać klient.
  5. Moi klienci to wysoko postawieni liderzy, którzy pracują zespołami liczącymi setki osób. Zawodowi sportowcy, przedsiębiorcy, ludzie, którzy zmieniają swoje życie.
  6. Często żyją w świecie, do którego nie mam dostępu.
  7. Z drugiej jednak strony w trakcie sesji słucham uważnie i potrafię zadać pytanie, po którym słyszę od klientów, że właśnie odkryli coś, o czym nigdy wcześniej nie pomyśleli i co zmieniło ich życie.
  8. Coaching jest wartościowy, bo to przestrzeń kiedy można się zatrzymać, sprawdzić co jest ważne, w którym kierunku chcemy iść i w jaki sposób się tam znaleźć.
  9. To jest stop klatka i czas zarezerwowany tylko dla klienta.

Coaching to nie jest mentoringiem, konsultacją, poradą eksperta czy terapią.

Dzięki sesjom coachingowych klient buduje świadomość w wybranym przez siebie obszarze, tworzy strategie, zmienia punkt widzenia, wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości.

W trakcie 10 sesji przechodzi drogę, która pozwala zmienić życie i przenieś się w miejsce, w którym chce być.

Do końca roku zostało 9 tygodni jeśli macie ochotę na zmiany, to zapraszam serdecznie.

10 sesji – 5 miesięcy pracy nad obszarem, jest dla Ciebie najważniejszy.

Rezerwacja: magda.pieklo@gmail.com