empathymindfulness

Co się dzieje poza twoimi oczekiwaniami?

Być może znasz to uczucie…

To małe osobiste olśnienie, gdy nagle przychodzi ta chwila i pojawia się myśl, która nie przypomina tych wszystkich myśli, które zaprzątających głowę przez cały dzień i tuż przed zaśnięciem.

Ta myśl przenosi cię w czasie do najpiękniejszych chwil twojego życia. Zaczynasz widzieć obrazy, które w sposób szczególny zapisały się wśród Twoich wspomnień. Widzisz siebie w momentach, które dały ci poczucie wolności, spełnienia i szczęścia.

Zazwyczaj są to wspomnienia zupełnie zwyczajne, wycinki codzienności. Czekasz, aż babcia wyjmie z piekarnika ciepłe ciasto, jesteś w pociągu i patrzysz przez okno, stoisz na mrozie i karmisz z rodzicami kaczki, jesteś na wakacjach nad morzem, siedzisz na krawężniku i pijesz mleko ze szklanej butelki. Te wspomnienia zostały z Tobą na zawsze, choć są zupełnie zwyczajne. Nie był to moment wręczenia Oskara. Te chwile były zwykłymi fragmentami codzienności, ale było w nich coś wyjątkowego. Gry przeżywałeś je, byłeś sobą i było ci dobrze. Przywołując tę chwile nie pamiętasz w jakich byłeś butach, ile miałeś na koncie pieniędzy, albo czy miałeś drogi zegarek. Te wspomnienia zostały z tobą z innego powodu i tylko ty wiesz z jakiego.

Ty jesteś dyrektorem fabryki wspomnień, które zostaną w pamięci twojej i twoich bliskich. Jeśli twoje życie przelatuje w trybie ekspresowym, zatrzymaj się. Może właśnie umyka chwila, która może przejść do historii wspomnień.

POCZUJ MOC TERAŹNIEJSZOŚCI

Trenuj swoją uważność. Bądź „tu i teraz”. Skieruj swoją uwagę na to, co przeżywasz w danym momencie. Obserwuj wszystko to, co dzieje się poza twoimi oczekiwaniami. Zaakceptuj myśli i uczucia, które się pojawiają. Nie oceniaj ich, nie walcz z nimi, pozwól im płynąć.

Oddychaj spokojnie. Ciesz się. Życzę miłego dnia.

Artykuł został opublikowany na stronie:

https://www.linkedin.com/pulse/co-si%C4%99-dzieje-poza-twoimi-oczekiwaniami-magdalena-piek%C5%82o/?published=t

Co się dzieje poza twoimi oczekiwaniami?