Uncategorized

Jak bardzo F**ck UP CELEBRATION może wzmocnić Twój zespół.

Żeby stworzyć coś naprawdę fajnego, innowacyjnego, kreatywnego musimy przygotować się na to, że będziemy w trakcie procesu tworzenia, popełniać błędy.
Im szybciej popełnimy błąd, odkryjemy go i wyciągniemy z niego wnioski, tym szybciej zrealizujemy plan i odniesiemy sukces.
To część długoterminowej strategii sukcesu, której elementem jest tworzenie kultury, w której czujemy się bezpiecznie i nie jesteśmy obwiniani za popełnione błędy.

Tworzenie środowiska przyjaznego popełnianiu błędów jest charakterystyczne zarówno dla firm, które tworzą coachingową i Agilową kulturą organizacyjną.

Z jakiego powodu jest to ważne?

Jeśli w Twoim zespole priorytetem i wiodącą wartością jest innowacyjność zadbaj o to, żeby pracownicy czuli, że mają wsparcie, gdy coś im nie wyjdzie.
Jeśli w zespole pojawi się strach przed popełnieniem błędu możesz być pewny, że małe i duże problemy, będę po cichu zamiatane pod dywan, tylko po to, żeby eksplodować w najmniej oczekiwanym momencie.

Jak to zrobić?

Bądź świadomy tego, że popełnianie błędów jest naturalną, prostą i oczywistą konsekwencją tego, że działasz, pracujesz, tworzysz i że zbliżasz się do celu.

Wyjaśnij, dlaczego popełnianie błędów jest elementem kreatywnego i efektywnego działania.

Buduj poczucie bezpieczeństwa i stwórz sytuacje w trakcie, których cały zespół może uczyć się na błędach. Może to być element Retrospektywy, którą organizuje zespół. Możesz zorganizować spotkanie, którego celem będzie Fail Celebration (tytułowy F**ck UP Celebration) – W trakcie spotkania każdy opowiada o błędach, które udało mu się popełnić – celem jest wspólne szukanie rozwiązań.

Sposób w jaki reagujemy na życiowe porażki jest niezwykle istotny.
Ważne jest, aby porażka, nie definiowała tego kim jesteśmy. Popełnianie błędów to coś wartościowego w momencie, kiedy potrafimy wyciągnąć z niego wnioski na przyszłość.

Zastanów się jakie podejście do popełniania błędów jest promowane w Twojej firmie, w Twoim zespole.
W jaki sposób sam definiujesz swoje niepowodzenia?
Co możesz zrobić, żeby porażki stały się wartościowymi lekcjami na przyszłość?

#failcelebration #noblamingculture #failfriendlyenvironment #coachingforleaders #agile #agile mindset

Artykuł ukazał się na stronie:

https://www.linkedin.com/pulse/jak-bardzo-spotkanie-pod-tytu%25C5%2582em-fck-up-celebration-mo%25C5%25BCe-piek%25C5%2582o